logoPM

logoPMlogo

CSS Templates 1 CSS Templates 2 CSS Templates 3 CSS Templates 4 Flash Templates 1 Flash Templates 2 Flash Templates 3 Flash Templates 4

ZWYCIĘZCY PORZEDNICH  EDYCJI 

ZAPRASZAMY

 

logoPM

PAŁAC MŁODZIEŻY

 

 

logoStow

Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży

 

 

 


XI OGÓLNOPOLSKI  TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO
"POWER  DANCE 2018"

LOGO 2018

X OGÓLNOPOLSKI  TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO
 
plakat

Bardzo  dziękujemy za wspaniałą atmosfer w czasie dzisiejszego dnia, wyrozumiałość w przypadku naszych niedociągnięć i cudowną zabawę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rewelacyjnych występów, zwycięzcom życzymy dalszych spektakularnych sukcesów.

DO ZOBACZENIA ZA ROK.

W Y N I K I

w zakładce GALERIA

 


Jury  X Power Dance 2017

1. ALEXEY TORGUNAKOV

Tancerz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, studiował w Moskiewskiej Państwowej Akademii Choreografii i swoją karierę rozpoczął w Teatrze Bolszoj w Rosji. Później dołączył do zespołu tańca współczesnego Provincial Dances Theatre w Jekaterynburgu w Rosji. Alexey Torgunakov współpracował z takimi choreografami jak: Angelin Preljocaj, Tatiana Baganova, Ivgi & Greben, Anna Piotrowska, Aleksiej Rarmansky, Jiri Kylian, Roland Petit, Jurij Grigorowicz, Natalia Shirokova i in. W sezonie 2014-2015 rozpoczął pracę w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu  ROZBARK. Jest zwycięzcą konkursu "International Dance Competition Hellas" 2007 (Ateny, Grecja). W 2016 r. Alexey Torgunakov wraz z Olegiem Stepanovem został nominowany do Złotej Maski (Rosyjska Nagroda Teatralna) w kategorii choreografia za spektakl „All that I can be”.

2. Aleksandra Jurczak

Szkoliła się na warsztatach u znanych tancerzy i choreografów z całego świata m.in. w Broadway Dance Center w Nowym Jorku, Millenium Dance Complex w Los Angeles, Pinneaple Dance Studio w Londynie. Posiada pedagogiczne wykształcenie (absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego) oraz tytuł magistra Choreografii i Teorii Tańca (absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina).Swoje choreograficzne wizje przekazuje licznym zespołom. Zespoły te były wielokrotnie nagradzane na konkursach i festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej twórczość została nagrodzona najwyższą nagrodą – Grand Prix podczas konkursu Strefa Tańca. Egurolla Dance Studio przyznał jej nagrodę – półroczne stypendium w duńskiej szkole artystycznej.  Na swoim koncie ma także udział w produkcji bollywoodzkiej “The Rhytm” , teledyskach (Jamal, Maxfarenthide), tanecznych pokazach mody, video reklamach.

3. Paweł Kozłowski

Student III roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął kilka lat temu, zaczynając od Hip-Hop Dance i Street Dance wraz z grupą "Check This Out" z Gliwic, z którą dzielnie reprezentował na scenie hip-hopowej.
Aktualnie zajmuje się Polską Techniką Tańca Współczesnego oraz Tańcem Współczesnym na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.
Uwielbia muzykę, film i wszelką aktywność ruchową.
Uczestnik projektu unijnego "Leonardo" na Sycylii:
- uczestnik warsztatów tanecznych i wokalnych;
- tancerz na festiwalach, m.in. "Esspresivamente";

 4. Iwona Tchórzewska.

Nauczyciel i choreograf w Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz w Pszczyńskim Centrum Kultury. Specjalizuje się w stylach streetdanceowych jak i tańcu modern, contemporary, jazzie czy afro. Swą zawodową drogę taneczną zaczęła od pracy w Teatrze Buffo w Warszawie. Twórczyni oraz choreograf wielu projektów scenicznych, estradowych we współpracy z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Śląskim Teatrem Tańca, Teatrem Bezpańskim oraz Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu. Uczestniczka programu „You Can Dance”.

5.Aneta Powerska–Didkowska (kierownik artystyczny turnieju)

absolwentka państwowej podstawowej szkoły baletowej w Bytomiu, Kierownik Pracowni Choreograficznej Pałacu Młodzieży, pracownik naukowy oraz dydaktyczny AWF w Katowicach , Międzynarodowy Prezenter Fitness, Nauczyciel Tańca, Choreograf. Prezenterka technik jazz-dance-fitness posiada międzynarodowe doświadczenia metodyczne /Argentyna, Dania, Hiszpania i Francja/, Od ponad 10 lat pomysłodawca i kierownik artystyczny Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „ PowerDance”.


Kierownik  Turnieju: Jarosław Majewski

Kierownik  Artystyczny:  Aneta  Powerska-Didkowska

Organizacja:   Magdalena  Jurzsta

Biuro Organizacyjne: Dominika Bialik, Sandra

Konferansjer: Bogdan  Kosien

OBSŁUGA TECHNICZNA

światło: Paweł Kapszyk

akustyk: Bodgan Śmignowski, Marek Powroźnik


Honorowy  patronat

logoAWF

logo
KONTAKT

Kierownik Turnieju: mgr Jarosław  Majewski
pok. 310 (IIIp.)tel.  32 251 64 31  wew. 1412
Kierownik Artystyczny Turniejui: mgr Aneta Powerska-Didkowska
pok. 311 (IIIp.)tel.  32 251 64 31  wew. 1411

e-mail: pm.powerdance@gmail.com